الحراء

اتحادیه جهانی حقوقدانان مسلمان
 • دیوان عدالت اداری حق ایاب و ذهاب مدیران شهری و شورای شهر را باطل کرد
 • کانون وکلا دیگر نمی‌تواند پروانه وکالت بدهد
 • فرزند یکی از شهدای فاجعه هفتم تیر: بی‌اعتنایی به حقوق بازماندگان فاجعه هفتم تیر، مصونیت‌بخشی به تروریسم است
 • حقوق خصوصی چیست؟
 • ۲۰ عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل عربستان را محکوم کردند
 • دیوان عدالت اداری حق ایاب و ذهاب مدیران شهری و شورای شهر را باطل کرد
 • کانون وکلا دیگر نمی‌تواند پروانه وکالت بدهد
 • فرزند یکی از شهدای فاجعه هفتم تیر: بی‌اعتنایی به حقوق بازماندگان فاجعه هفتم تیر، مصونیت‌بخشی به تروریسم است
 • حقوق خصوصی چیست؟
 • ۲۰ عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل عربستان را محکوم کردند
 • برترین مطالب

  logo-samandehi

  منوی اصلی

  منوی کاربری

  آرشیو

  آمار سایت

  آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  این ماه: 0
  کل: 92
  کل نظرات: 0
  آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
  امروز: 0
  این ماه: 0
  کل: 2
  بن شدگان: 0
  جدیدترین عضو: alifact

  تقویم شمسی

  موسسه حقوقی حقوقدانان سپهر تابناک
  آشنانیوز

  مدیریت محتوا: مهدی مظلومی

  طراحی و بهینه سازی قالب : ثامن تم ( علیرضا حقیقت )

  فرزند یکی از شهدای فاجعه هفتم تیر: بی‌اعتنایی به حقوق بازماندگان فاجعه هفتم تیر، مصونیت‌بخشی به تروریسم است

   

  انجمن دفاع از قربانیان تروریسم مصاحبه‌ای با محمدعلی پاکنژاد فرزند یکی از شهدای فاجعه هفتم تیر در قبرستان شهر المیره هلند در کنار قبر مجرم تروریستی آن فاجعه هولناک انجام داده که به شرح ذیل از نظرتان می‌گذرد.

  خودتان را معرفی کنید؟     
  من محمدعلی پاکنژاد فرزند یکی از شهدای هفتم تیر هستم که پدرم دکتر سیدرضا پاکنژاد و عمویم دکتر سید محمد پاکنژاد در انفجار تروریستی دفتر حزب جمهوری در تهران سال۶۰ به شهادت رسیدند.                                         

   

  این قبری که در کنارش ایستاده اید  مربوط به کیست و چه ارتباطی با شما دارد؟
  این قبر آقای محمدرضا کلاهی مجرم جنایت هفتم تیر تهران می باشد، که مسئول صوت و هماهنگی دفتر حزب جمهوری در تهران بود و در آن شب با جاسازی بمبی بسیار قوی در سالن جلسات حزب، بسیاری از نخبگان کشور ایران را به شهادت رساند و متواری و سالیان متعمدی در عراق و اروپا مخفی بود لیکن امروز در این قبرستان شهر المیره هلند مدفون شده است.

   

  روی سنگ قبر نام شهید و علی معتمد نوشته شده، چه ارتباطی با محمدرضا کلاهی مجرم تروریستی هفتم تیر دارد؟
  اشاره خوبی داشتید همین نام جعلی بر روی قبر و عنوان شهید دلیل بسیار روشنی بر این است که سازمان تروریسم همچنان فعال بوده و در حال مدیریت موضوع می باشد. در قبر هم دست از سر مجرم تروریستی بر نمی دارد و همچنان می خواهد هویت واقعی آنها مشخص نشود.

   

  چگونه از مرگ و دفن وی در این محل مطلع شدید؟
  رسانه‌های هلندی  در سال  ۲۰۱۵اعلام داشتند ایرانی پناهنده در هلند به نام علی معتمد به قتل رسیده و پس از چند سال در ۲۰۱۸ گفتند که ایرانی کشته شده در هلند به نام علی معتمد همان محمدرضا کلاهی عامل انفجار تروریستی هفتم تیرسال ۶۰ تهران می باشد.

   

  حال که این مجرم تروریستی مرده شما دنبال چه هستید؟
  انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و خانواده های شهدای هفتم تیر حدود یک سال است از مسئولین قضایی و سیاسی هلند درخواست نموده تا فرصتی برای شنیده شدن خواسته های بازماندگان جنایت هفتم تیر فراهم نمایند که در حقیقت توجهی است به حقوق بشر قربانیان فاجعه هفتم تیر ۶۰ تهران.

   

  به نظر ما این گونه بی اعتنایی به حقوق بشر بازماندگان فاجعه هفتم تیر، نوعی مصونیت بخشی به تروریسم محسوب شده و امیدواریم با کمک نخبگان، فعالان حقوق بشر و رسانه این روند غیر اخلاقی و مخالف با مبانی حقوق بشر اصلاح شود.
  به نظر ما این گونه بی اعتنایی به حقوق بشر بازماندگان فاجعه هفتم تیر، نوعی مصونیت بخشی به تروریسم محسوب شده و امیدواریم با کمک نخبگان، فعالان حقوق بشر و رسانه این روند غیر اخلاقی و مخالف با مبانی حقوق بشر اصلاح شود. چون تعهد حقوق بشری دولت‌ها الزام دارد که دولت هلند در جهت جبران خسارت، اطلاع از حقیقت و دسترسی به عدالت برای بازماندگان فاجعه هفتم تیر در پرونده قتل آقای کلاهی به عنوان حقی شناخته شده در قواعد حقوق بین الملل، تلاش نماید.   

   

  مسئولین هلندی حتی از اظهار تاسف نسبت به هویت بخشی به مجرم تروریستی و همدردی با بازماندگان آن فاجعه بزرگ اکراه داشته و دریغ می کنند
  اما متاسفانه تاکنون هیچ کمکی در این زمینه صورت نگرفته مسئولین هلندی حتی از اظهار تاسف نسبت به هویت بخشی به مجرم تروریستی و همدردی با بازماندگان آن فاجعه بزرگ نیز دریغ می نمایند و به نظر ما این گونه بی اعتنایی به حقوق بشر بازماندگان فاجعه هفتم تیر، نوعی مصونیت بخشی به تروریسم محسوب شده و امیدواریم با کمک نخبگان، فعالان حقوق بشر و رسانه این روند اصلاح شود.

   

  جالب است بدانید حتی وکیل قاتلان نیز حرف ما را درخواست کرده، مبنی بر اینکه مشخص نیست چرا دادگاه نسبت به پیشینه تشکیلاتی مجرم تروریستی کشته شده تحقیق نمی کند.
  جالب است بدانید حتی وکیل قاتلان نیز حرف ما را درخواست نموده، مبنی بر اینکه مشخص نیست چرا دادگاه نسبت به پیشینه تشکیلاتی مجرم تروریستی کشته شده تحقیق نمی کند در صورتی که این کار می تواند راز قتل را روشن کرده و تا حدودی حقیقت پشت پرده فاجعه هفتم تیر را نیز افشا کند. با این توصیفاتی که گفته شد.

   

  به نظر می رسد پرونده بیشتر تحت تاثیر ملاحظات امنیتی است تا مبانی حقوقی. پرونده علی معتمد یک نمونه روشن از ارتباط اروپا با اقدامات تروریستی علیه مردم ایران است که رفتار دولت و مقامات قضایی هلند در این زمینه سهوی بودن آن را با ابهام بیشتری مواجه می کند.
  به نظر می رسد پرونده بیشتر تحت تاثیر ملاحظات امنیتی است تا مبانی حقوقی. پرونده علی معتمد یک نمونه روشن از ارتباط اروپا با اقدامات تروریستی علیه مردم ایران می باشد که رفتار دولت و مقامات قضایی هلند در این زمینه سهوی بودن آن را با ابهام بیشتری مواجه می‌کند.

   

  مسئولین هلندی حتی از اظهار تاسف نسبت به هویت بخشی به مجرم تروریستی و همدردی با بازماندگان آن فاجعه بزرگ اکراه داشته و دریغ می نمایند
  اما متاسفانه تاکنون هیچ کمکی در این زمینه صورت نگرفته مسئولین هلندی حتی از اظهار تاسف نسبت به هویت بخشی به مجرم تروریستی و همدردی با بازماندگان آن فاجعه بزرگ نیز دریغ می نمایند و به نظر ما این گونه بی اعتنایی به حقوق بشر بازماندگان فاجعه هفتم تیر، نوعی مصونیت بخشی به تروریسم محسوب شده و امیدواریم با کمک نخبگان، فعالان حقوق بشر و رسانه این روند اصلاح شود.

   

  جالب است بدانید حتی وکیل قاتلان نیز حرف ما را درخواست کرده، مبنی بر اینکه مشخص نیست چرا دادگاه نسبت به پیشینه تشکیلاتی مجرم تروریستی کشته شده تحقیق نمی کند
  جالب است بدانید حتی وکیل قاتلان نیز حرف ما را درخواست کرده، مبنی بر اینکه مشخص نیست چرا دادگاه نسبت به پیشینه تشکیلاتی مجرم تروریستی کشته شده تحقیق نمی‌کند در صورتی که این کار می تواند راز قتل را روشن کرده  و تا حدودی حقیقت پشت پرده فاجعه هفتم تیر را نیز افشا کند. با این توصیفاتی که گفته شد.

   

  به نظر می رسد پرونده بیشتر تحت تاثیر ملاحظات امنیتی است تا مبانی حقوقی. پرونده علی معتمد یک نمونه روشن از ارتباط اروپا با اقدامات تروریستی علیه مردم ایران می باشد که رفتار دولت و مقامات قضایی هلند در این زمینه سهوی بودن آن را با ابهام بیشتری مواجه می کند. 
  به نظر می رسد پرونده بیشتر تحت تاثیر ملاحظات امنیتی است تا مبانی حقوقی. پرونده علی معتمد یک نمونه روشن از ارتباط اروپا با اقدامات تروریستی علیه مردم ایران است که رفتار دولت و مقامات قضایی هلند در این زمینه سهوی بودن آن را با ابهام بیشتری مواجه می‌کند.

   

  در قوانین بشردوستانه موضوع حقوق بشر نسبت به قتل یک فرد از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد
  ما توجیه نمی شویم دلیل این همه ترس از انتشار اطلاعات پرونده علی معتمد برای افکار عمومی و خانواده‌های شهدای هفتم تیر برای چیست. در صورتی که در قوانین بشردوستانه موضوع حقوق بشر نسبت به قتل یک فرد از اهمیت بیشتری برخوردار است و این رفتار دادگاه هلند تضعیف آشکار مبانی حقوق بشر بوده و این رویه فاجعه ای بزرگ برای صلح و امنیت جهانی خواهد بود. امیدواریم هر چه زودتر مسئولین مربوطه در کشور هلند خواست بازماندگان فاجعه هفتم تیر را تمکین نموده و فرصتی را برای شنیده شدن صدای آنها در دادگاه قتل علی معتمد فراهم کنند. تا رویه ای مثبت در جهت گرامیداشت عدالت و کرامت انسانی را شاهد باشیم.

   

    پیام خانواده های شهدای ایران به اعضای گروه‌های تروریستی این است، این قبر عبرتی است برای تمامی تبهکاران بخصوص همدستان آقای علی معتمد،تا دیر نشده از خواب غفلت بیدار  و دست از تبهکاری و شرارت برداشته و به آغوش جامعه بازگردند. ««

   

   امیدواریم هر چه زودتر مسئولین مربوطه در کشور هلند خواست بازماندگان فاجعه هفتم تیر را تمکین نموده و فرصتی را برای شنیده شدن صدای آن ها در دادگاه قتل علی معتمد فراهم نمایند. تا رویه‌ای مثبت در جهت گرامیداشت عدالت و کرامت انسانی را شاهد باشیم.

  در پایان،  پیام خانواده‌های شهدای ایران به اعضای گروه‌های تروریستی این است، این قبر یک نمونه از عاقبت سی و پنج سال فرار و زندگی مخفی با هویت جعلی یک تروریست است و می‌تواند عبرتی باشد برای تمامی تبهکاران بخصوص همدستان آقای علی معتمد، که عاقبت آنها هم همین خواهد شد تا دیر نشده از خواب غفلت بیدار شوند و دست از تبهکاری و شرارت برداشته و به آغوش جامعه بازگردند.

  موضوعات مرتبط : خبرها
  نویسنده : admin362 / تاریخ : 3 مهر 1398 / نظرات : 0 / بازدید : 47


  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد...